13 marca w ramach działalności Szkolnego Klubu Dyskusyjnego "Szerokie Horyzonty" uczniowie klasy 2n wraz z prof. Elżbietą Zawadą odwiedzili Żywiecką Bibliotekę Samorządową by obejrzeć  oryginalną wystawę prac malarskich Floriana Kohuta pod wiele mówiącym tytułem „Pejzaże wiatrem malowane”.

kohut wystawa wejscie

Malarz związany jest z kulturą Podbeskidzia od lat 70. XX wieku i zawodowo zajmuje się malarstwem plenerowym a specjalizuje się  w technice olejnej, akrylu, akwareli i pastelu.
Wystawa ukazała niezwykle urzekające pejzaże. Tematyka obrazów oraz feeria barw zaciekawiły zwiedzających ekspozycję uczniów ZSB-D. W powystawowej dyskusji podzielili się swoimi spostrzeżeniami – dla wielu zaskoczeniem było, to że najpopularniejszą techniką malarską  na świecie jest malarstwo olejne. Dodatkowo niektórzy zauważyli wpływ impresjonizmu na twórczość  Floriana Kohuta.

Dzięki wystawie uczniowie na żywo mogli obcować ze sztuką i zrozumieć, że tworzenie wymaga wiele cierpliwości oraz że zatrzymać chwilę wcale nie jest tak łatwo.
Dziękujemy Dyrektor Żywieckiej Biblioteki Samorządowej pani Kornelii Gąsiorek oraz pani Katarzynie Śleziak za możliwość zwiedzenia wystawy.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że katalog wystawowy ukazujący część prac Floriana Kohuta stworzyli uczniowie ZSB-D z klasy 3fT:
Kinga Zając, Wiktoria Nikiel,Tomasz Kocierz, Dominik Szatanik.
To zaszczyt i wyróżnienie dla naszej Szkoły!