23 listopada członkowie Szkolnego Klubu Dyskusyjnego „Szerokie Horyzonty” (uczniowie klas 3fT oraz 2fT) wraz z  prof. Aliną Adamczyk oraz Elżbietą Zawadą zwiedzali wystawę dr. Gunthera von Hagensa Body Worlds w Katowicach.

Zwiedzający zobaczyli zmiany zachodzące w ludzkim ciele od poczęcia, przez dzieciństwo, dojrzałość aż po jesień życia. Wystawa, choć kładzie ogromny nacisk na edukację (pokazane ludzkie narządy – zdrowe i chore to niewątpliwie lekcja anatomii, której nie zapomni się szybko), pokazuje również jak niesamowitym i wyjątkowym mechanizmem jest ludzkie ciało.

Wygłoszona przez Przewodnika Wystawy prelekcja pobudziła członków Klubu Dyskusyjnego do wielu pytań i refleksji, bo widząc serce czy wątrobę w książce, telewizji czy na modelu 3D to jedno, ale móc zdać sobie sprawę z tego, jak organizm człowieka bezustannie ciężko pracuje, to zupełnie inne spojrzenie na własne możliwości.

Dziękujemy prof. Alinie Adamczyk oraz Elżbiecie Zawadzie za zorganizowanie wyjazdu a Julii Tomaszek, Emilli Dyrladze oraz Anastazji Pawlus z 3fT za inspirujące zdjęcia z wystawy.