W ramach projektu upowszechniania strzelnictwa w styczniu i lutym tego roku uczniowie ostatnich klas 4 i 5 technikum oraz 2 i 3 szkoły branżowej  wzięli udział w zajęciach strzeleckich.

Pierwszą część stanowiły zajecia teoretyczne, podczas których uczestnicy dowiedzieli się jakie są zasady posługiwania się bronią oraz zasady bezpieczeństwa na strzelnicy. Omówione zostały budowa i zasady działania broni palnej i amunicji.

s1 gora

Podczas zajęć praktycznych z wykorzystaniem broni krótkiej i długiej uczniowie ćwiczyli, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów strzelectwa, techniki strzeleckie – postawa, celowanie, strzelanie, wymiana magazynków w broni palnej. Wykorzystano do tego mobilne strzelnice, oraz broń laserową  stanowiącą repliki broni (zbliżona waga i wygląd, posiadają elementy ruchome).

Program upowszechniania strzelectwa na lata 2023-2025 jest systemowym rozwiązaniem, którego głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród młodzieży poprzez umożliwienie im udziału w strzeleckich zajęciach sportowych, które realizowane będą na terenie szkoły. Głównymi celami programu są:

• Popularyzacja strzelectwa wśród młodzieży,
  • Zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowych dla młodzieży,
  • Upowszechnianie postaw proobronnych wśród młodzieży,
  • Stworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych.

strzeleckie