W ostatnich tygodniach uczniowie z klas 1dt, 2dt i 4dt kształcący się na kierunku instalacje sanitarne, zwiedzili  zakład produkcji pomp ciepła firmy KOŁTON mieszczący się w Jabłonce koło Nowego Targu.

Uczniowie zapoznali się z trendami energii odnawialnej oraz różnymi rodzajami pomp ciepła produkowanymi przez ten znany polski zakład  wytwarzający  ekologiczne urządzenia grzewcze. Szkolenie w firmie „KOŁTON” miało charakter teoretyczny oraz praktyczny, uczniowie zapoznali się z montażem, użytkowaniem, produkcją oraz pierwszym rozruchem tych urządzeń. Uczniowie byli bardzo zainteresowani szkoleniem, dowiedzieli się o nowinkach technicznych w zakresie pomp ciepła. Szkolenie zostało potwierdzone imiennymi certyfikatami.