W dniu 1 i 15 grudnia 2023 r w naszej szkole odbyły się dwa bardzo ciekawe szkolenia dla klas instalacyjnych 1dt i 2dt.

Pierwsze szkolenie przeprowadził Pan Piotr Kuczwara menadżer firmy Fernox. Zaprezentował substancje chemiczne tzw. inhibitory  specjalistyczne, filtry służące poprawie instalacji sanitarnych tj. grzewczych, podłogowych, ciepłej wody użytkowej, instalacji z pompami ciepła i wody. FERNOX  posiada w swojej ofercie pełną gamę produktów  związanych z przywracaniem instalacji grzewczych do lepszego stanu, ich zabezpieczaniem przed osadzaniem się kamienia i tworzeniem się korozji oraz szlamów.

Zakres szkolenia obejmował zagadnienia:
• Woda, parametry wody i jej wpływ na poszczególne rodzaje materiałów.
•  Zanieczyszczenie systemu i jego konsekwencje.
• Chemia systemów czyszczących + normy.
• Przepłukiwanie i jego efekt (pokaz praktyczny).
• Uzdatnianie wody w układzie, inhibitory, testowanie i analiza parametrów wody.

Z kolei 15 grudnia zostało przeprowadzone szkolenie firmy VESBO, która jest wiodącą marką na rynku produktów z tworzyw sztucznych, stosowanych w instalacjach zimnej i ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania i przy transporcie środków chemicznych w instalacjach nawadniających. Systemy VESBO posiadają liczne certyfikaty najbardziej prestiżowych centrów badawczych na świecie. Produkty tej marki są dostarczane do 75 krajów w Europie, Azji, na Bliskim i Środkowym Wschodzie oraz w obu Amerykach. Każdy z obecnych na szkoleniu uczniów mógł dokonać próby połączenia rur polipropylenowych metodą zgrzewania polifuzyjnego. Szkolenie dla klas w sposób profesjonalny przeprowadził Pan Marcin Ratajczak - przedstawiciel firmy Vesbo Poland.  Szkolenie zostanie potwierdzone imiennymi certyfikatami.