W dniu 1 grudnia w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS w ZSB-D odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu o Uzależnieniach  - Zdrowie w Twoich rękach.

Celem tego konkursu było propagowanie zdrowego trybu życia w środowisku młodzieży szkolnej, a także podniesienie świadomości uczniów w obszarze profilaktyki zdrowotnej, pogłębienie wiedzy w zakresie zagrożeń zdrowotnych związanych z przyjmowaniem środków psychoaktywnych.  Konkurs był skierowany do uczniów klas 1 - 5 technikum oraz 1-3 branżowej szkoły I stopnia i trwał od 30 października do 24 listopada.
Zakres tematyczny prac obejmował zagadnienia związane z takimi obszarami uzależnień jak: środki psychoaktywne – dopalacze, narkotyki, alkohol, papierosy, a także profilaktyka HIV/AIDS.  Konkurs został objęty honorowym patronatem przez  Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Panią Martę Micor.

W konkursie można było przygotować prace w następujących kategoriach:
1.plakat edukacyjny
2.grafika komputerowa
3.prezentacja multimedialna

27 listopada Komisja Konkursowa wyłoniła spośród aż 184 prac plastycznych, w tym 44 prezentacji multimedialnych, zwycięzców konkursu w poszczególnych kategoriach. Laureatom zostały przyznane nagrody.

Nagrodę główną otrzymały:

Jagoda Pytlarz 3bT
Kacper Piecuch 2l
Gabriela Rak 3fT

Uczestnicy wykazali się twórczymi pomysłami, oryginalnością i talentem plastycznym.

1 grudnia podczas podsumowania konkursu odbyły się dwa wykłady dla młodzieży poprowadzone przez: dr Janusza Wyrwalskiego oraz funkcjonariuszkę policji starszej aspirant Panią Barbarę Kotlarską na temat problematyki uzależnień, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne.

Na koniec spotkania profilaktycznego głos zabrała Pani Dyrektor ZSBD  mgr inż. Beata Szemraj.  Pogratulowała zaangażowania wszystkim uczestnikom konkursu a pomysłowości i nieszablonowego podejścia do tematu zwycięzcom. Serdecznie podziękowania zostały skierowane do organizatorów konkursu Pani prof. Elżbiety Gorgoń oraz Pani Pedagog Anny Pochopień.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.