Ostatni tydzień w ZSB-D przebiegał w Mikołajkowym nastroju, był Mikołajkowy Turniej Siatkówki, były rozdawane słodycze przez urocze aniołki

Ten wyjątkowy czas uczniowie działający w Szkolnym Klubie Szerokie Horyzonty postanowili wykorzystać na rozpoczęcie promocji ZSB-D wśród ósmoklasistów.

7 grudnia uczniowie klasy 3fT wraz z wychowawcą Elżbietą Zawadą zorganizowali w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w  Żywcu warsztaty dla ósmoklasistów oraz siódmoklasistów promujące zawody, w których kształci ZSB-D.

Uczniowie w ciekawy i przystępny sposób przybliżyli młodszym kolegom, czego mogą nauczyć się w szkole. Ukazali plusy uczęszczania do technikum czy szkoły branżowej przy ZSB-D. Szczególną uwagę poświęcili przedstawieniu kierunku technik fotografii i multimediów, bo jako uczący się właśnie na tym kierunku, mogli niejako „od środka” zaprezentować, czym się zajmują.  Chętnie odpowiadali na pytania, które zadawali uczniowie a także nauczyciele obecni na warsztatach. A ponieważ jako przyszli fotografowie uczniowie 3fT, zdają sobie sprawę, że obraz jest bardzo ważny, swoją wypowiedź zobrazowali prezentacją, która ukazała m.in. ich własne projekty fotograficzne.

Na zakończenie wręczyli wszystkim foldery Szkoły oraz gadżety przydatne w czasie nauki – głównie matematyki. Poza tym obdarowali uczniów SP nr 9 mikołajkowymi słodkościami.

Czas poświęcony na spotkanie z młodszymi kolegami upłynął w miłej atmosferze. Co więcej spotkanie zaowocowało już pewnymi planami, które być może stworzą podstawy do większej współpracy pomiędzy ZSB-D a SP nr 9 w Żywcu.

Składamy podziękowania Dyrektorowi SP nr 9 Panu Arturowi Szopie oraz Paniom: Danucie Kolonko, Katarzynie Śleziak oraz Beacie Piecha-Macowicz za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów w klasach ósmej oraz siódmej.

Część zdjęć z tego wydarzenia możecie obejrzeć pod artykułem, natomiast cały fotoreportaż  - przygotowany przez uczennicę 3fT Joannę Michalską - będzie do jego obejrzenia w zakładce ORGANIZACJE UCZNIOWSKIE – Szerokie Horyzonty.

Warsztaty promujące ZSB-D w Szkole Podstawowej nr 9 były początkiem tego, co członków Szkolnego Klubu Szerokie Horyzonty czekało 7 grudnia… Co to było? O tym dowiecie się,  zaglądając do wspomnianej zakładki…