Tuż przed wakacjami, w ramach lekcji z języka angielskiego z p. Izabelą Kasztelnik, uczniowie klasy 3bt mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu dokumentalnego ,,Życie na naszej planecie’’ (Life on Our Planet).

Dokumentalista opowiada, jak świat zmienił się na jego oczach: jak człowiek niszczy swój dom – planetę, na której żyje. Daje nam jednak nadzieję, wskazując drogę do zmiany swojego postępowania.

Sir David Attenborough jest najbardziej znanym twórcą filmów przyrodniczych w Wielkiej Brytanii. Pracował jako producent filmowy jak i również sam występował przed kamerą, całe życie podróżując po świecie i z bliska podpatrując dziką przyrodę. Swego czasu był dyrektorem programowym stacji BBC. W 1985r za swoją działalność naukową otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki.

Poruszająca wizja przyszłości naszego świata ukazana w dokumencie "Życie na naszej planecie", stała się inspiracją dla uczniów do napisania listów do narratora dokumentu. Niezwykłą niespodzianką dla klasy 3bt było otrzymanie odpowiedzi od Davida Attenborough'a. Własnoręcznie napisany list z podziękowaniem od brytyjskiego twórcy filmów przyrodniczych to nie tylko niezwykła pamiątka. To przede wszystkim satysfakcja, że tak utytułowany dokumentalista - jakim jest sir David Attenborough - nie zapomina o zwykłych odbiorcach, co tym bardziej wzbudza szacunek i uznanie dla niego.