„Po pierwsze debatujemy!” - to dwuletni projekt Żywieckiej Fundacji Rozwoju, realizowany na terenie powiatu żywieckiego,

bielskiego oraz miasta Bielska-Białej, finansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie i w konkursie debat, który odbędzie się na wiosnę 2017r.

W poniedziałek, 28 listopada 2016r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z edukacji obywatelskiej młodzieży. Zajęcia przeprowadziła pani Joanna Świst - doradca Zawodowy CIS z ŻFR.

W  zajęciach uczestniczyło 34 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich Technikum oraz nauczyciele: pani Krystyna Markiewicz i pani Elżbieta Gorgoń.

W czasie szkolenia ćwiczono autoprezentację oraz kształcono umiejętności interpersonalne, ze szczególnym naciskiem na poszanowanie dla poglądów innych. Doskonalono umiejętność prawidłowego doboru argumentów oraz ćwiczono kulturę dyskusji, co było znakomitą okazją do zweryfikowania własnych poglądów.