12 kwietnia 2024 r. uczniowie ósmych klas szkół podstawowych z terenu powiatu żywieckiego sprawdzili swoje umiejętności w  konkursie technicznym organizowanym przez naszą szkołę.

grupowe zbitmzi 2024

Dziewięć dwuosobowych drużyn przystąpiło do konkursu, który obejmował zakresem podstawową wiedzę i umiejętności przydatne na kierunkach:
technik budownictwa,
technik geodeta,
technik architektury krajobrazu,
technik inżynierii sanitarnej.

W pierwszej części uczniowie indywidualnie rozwiązali test, w którym dominowały pytania związane z matematyką, geografią i ochroną środowiska.
Kolejnym etapem było zadnie praktyczne, w którym uczniowie musieli wykazać się umiejętnością analitycznego myślenia, zdolnościami manualnymi oraz precyzją.
W użyciu były nożyczki, linijki, kalkulatory i kolorowy papier, a wszystko po to, aby uzupełnić makietę imitującą teren, o brakujące elementy, które uczniowie odczytali z planu zagospodarowania terenu.
Pomimo skomplikowanych fachowych określeń, zadanie okazało się proste i uczniowie świetnie sobie z nim poradzili.

Na podium stanęły następujące drużyny:

I miejsce:    Szkoła Podstawowa nr 5 w Żywcu - Dominika Knapek i Liliana Oździńska

II  miejsce:   Szkoła Podstawowa w  Radziechowach - Jan Błachut i Mikołaj Rodak

III miejsce:   Szkoła Podstawowa w Twardorzeczce - Zofia Jasek i Wioletta Stachura

Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody, a pozostali uczestnicy i wszyscy opiekunowie upominki od naszych sponsorów, którym dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia.
Dzięki Wam byliśmy w stanie zrealizować nasz konkurs.

NASI SPONSORZY:
Starostwo Powiatowe,
Rada Rodziców ZSB-D,
MostmarPal,
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach,
MPWiK Żywiec,
Ekoterm Żywiec,
DEFRO,
FERRO,
Majsterek,
Grohe,
REMS,
PZiTS odział Bielsko-Biała,
Szkółka Krzewów Ozdobnych Agnieszka Cierniak,
Miejskie Centrum Ekologiczne w Żywcu,
Kan-Therm, Instalmax Żywiec,
Związek Szkółkarzy Polskich,
Petralana,
Uniwersytet Bielsko-Bialski.

Dziekujemy także przedstawicielom Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, którzy wsparli nas na miejscu i  przyjechali przedstawić swoją ofertę.

Konkurs odbył się pod patronatem starosty żywieckiego, pana Adriana Midora.

W dniu konkursu swoją obecnością zaszczycili nas  pan Antoni Szlagor - burmistrz Żywca  oraz pan  Stanisław Kucharczyk – wicestarosta żywiecki.

Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele przedmiotów zawodowych:

pani  Marta Truś - branża budowlana
pani Elżbieta Sapińska-Gumoś - branża instalacji sanitarnych i odnawialnych źródeł energii
pani Monika Prochot -Malczewska - branża archiektury krajobrazu
pani Beata Jabłońska - branża geodezyjna.

Serdecznie dziekujemy wszystkim gościom i uczestnikom za przybycie i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!

Plakat internet 1